Dlaczego my?

Kancelaria Detektywistyczno-Windykacyjna MS Michał Starzyński to ogólnopolski podmiot funkcjonujący na rynku nieprzerwanie od 2011 roku. W ramach swoich działań pomagamy wierzycielom w trudnym procesie odzyskiwania należności. W naszej kancelarii oprócz kilkunastu windykatorów terenowych mamy także zespół adwokatów/radców prawnych oraz detektywów. Pozwala to prowadzić kompleksową obsługę prowadzonych spraw w całej Polsce. 

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

    • Sam fakt istnienia na rynku przez tyle lat świadczy nie tylko o jakości naszych działań, a także o skuteczności w egzekwowaniu roszczeń. W toku prowadzonych spraw wyegzekwowaliśmy łącznie miliony złotych na rzecz naszych Klientów. 

    • Nasza kancelaria to zespół ekspertów mających wieloletnie doświadczenie w procesie dochodzenia należności. Oprócz prawników są to często emerytowani policjanci, którzy mają wiedzę operacyjną na temat możliwości popełnianych przestępstw przez dłużników. Nasi windykatorzy to ludzie doświadczeni wiekowo i zawodowo, co powoduje, że nie dajemy się tak łatwo zwodzić jak niewykształceni młodzi adepci sztuki ściągania długów. Warto także wspomnieć, że windykator terenowy to nie zawód, a charakter. Daje on nam wewnętrzną odwagę do wizytowania czasem wręcz bardzo niebezpiecznych i nieprzyjemnych dłużników. 

    • Skupiamy się na czynnościach terenowych tj. wizytach bezpośrednich pod adresami zamieszkania czy prowadzenia działalności przez dłużników.  Powoduje to, że spotykamy się z dłużnikami twarzą w twarz -„face to face”. Skutkuje to zupełnie innym podejściem do rozmów z nami niż np. z pracownikami windykacji telefonicznej. Ponadto w dzisiejszych czasach działania windykacji telefonicznej są bardzo ograniczane i wręcz bezcelowe np. poprzez możliwość blokady połączeń przychodzących przez dłużników czy zwyczajne nieodbieranie telefonów. 

    • Poprzez windykację terenową budujemy bezpośrednią i indywidualną relację z dłużnikiem. Ma ona na celu uświadomienie dłużnikowi jego obowiązku spłaty zadłużenia. Doświadczenia wielu lat powodują, że dłużnicy w stosunku do których prowadzone są czynności terenowe traktują nas „poważniej” aniżeli samych wierzycieli czy firmy skupiające się na wysyłaniu wezwań do zapłaty czy połączeniach telefonicznych. Wpływa to na efektywność działań. 

    • Jako Kancelaria Windykacyjna skupiamy się na wyegzekwowaniu długu. W przeciwieństwie do kancelarii adwokackich czy radcowskich nie zależy nam na postępowaniu sądowym za które wierzyciel musi zapłacić koszty adwokackie/radcowskie. Skupiamy się na prowizji należnej nam za wyegzekwowane środki. Jednakże w swoim zespole mamy oczywiście mecenasów, którzy w razie potrzeby prowadzą wspomniane sprawy. Pamiętajmy także, że oferowana przez adwokatów i radców prawnych windykacja należności polega jedynie na wysłaniu do dłużnika wezwania do zapłaty, którego dłużnik może nawet nie odebrać. Żaden adwokat czy radca prawny nie pojedzie na wizytę do dłużnika. To jest nasze zadanie jako windykatorów terenowych.  

    • Działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Mamy świadomość przepisów i obowiązujących standardów, co powoduje, że w wyniku podejmowanych działań nasi klienci nie są wzywani np. przez policję czy prokuraturę w związku z prowadzonymi czynnościami windykacyjnymi. Odróżnia nas to od firm windykacyjnych łamiących przepisy prawa, które wręcz zastraszają dłużników, a efekt takich działań bardzo często odczuwają sami wierzyciele. 

    • Przez lata pracy wypracowaliśmy wiele strategi i działań w stosunku do poszczególnych kategorii dłużników. Pamiętajmy, że wbrew pozorom niektórzy dłużnicy to homo sapiens, którzy wykorzystują ułomność polskiego systemu prawnego, który pozwala „legalnie nie płacić” wierzycieli. Dlatego jako pełnomocnicy musimy działać nieszablonowo, sprytnie, ale i stanowczo, co doprowadza do spłaty zadłużenia. 

    • Mamy bardzo wysoką skuteczność w procesie odzyskiwania długów. Jednakże otwarcie mówimy, że nie jest to 100%. Niestety skuteczność windykacji nie zawsze zależy od naszych starań. Podstawowym błędem wierzycieli jest zbyt długie oczekiwanie na przekazanie sprawy do obsługi windykacyjnej. Jest to zupełnie niezrozumiałe i naraża wierzycieli na brak odzyskania należności. Aktualne przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej czy restrukturyzacji powodują, że im szybciej zaczniemy działać tym mamy większe szanse na pomoc Państwu w odzyskaniu długu. 

    • W toku prowadzonych spraw zdarzają się także sytuacje, gdzie składamy wnioski egzekucyjne do komorników sądowych. Lata doświadczeń pozwoliły nam wybrać najskuteczniejszych i najbardziej pracowitych komorników w całej Polsce, a wpływa to na efektywność działań. Prowadząc działania z komornikami reprezentujemy wierzycieli i nadzorujemy prowadzone postępowania egzekucyjne, aby maksymalnie wyczerpać przymusowe możliwości dochodzenia roszczeń.

    • W naszej Kancelarii nie współpracujemy ze stażystami czy praktykantami. Nas zespół to bardzo doświadczeni windykatorzy, mecenasi czy detektywi. Jest to wręcz elitarna grupa współpracowników z całej Polski. Standardy takie stworzył prowadzący Kancelarię Michał Starzyński, który pokazuje, że wbrew powszechnej opinii społeczeństwa windykatorem nie może być każdy. Właściciel Kancelarii MS pokazuje, że w jednej osobie można połączyć wykształcenie prawnika z ukończoną aplikacją komorniczą, windykatora i detektywa.  

    • Obsługujemy zarówno wierzycieli prywatnych będącymi osobami fizycznymi jak również przedsiębiorców. 

    • W ramach naszej pracy możemy zaproponować wierzycielom kompleksową obsługę prawną. Działania rozpoczynamy zawsze działania od procesu terenowej windykacji należności. Podstawową rolą windykatora jest wyegzekwowanie długu. Drugim zadaniem jest oszacowanie sensu wystąpienia z pozwem o zapłatę przez naszych mecenasów i finalnie skierowanie sprawy do egzekucji komorniczej w razie bezskuteczności windykacji. Pamiętajmy, że komornicy to nie są czarodzieje, którzy egzekwują wszelkie roszczenia. W toku prowadzonej sprawy możemy także sprawdzić detektywistycznie aktualny bądź przepisany majątek przez dłużnika czy jego rodzinę. 

    • Nie jesteśmy podmiotem, który obsługuje wiele tysięcy wierzycieli czy fundusze sekurytyzacyjne. Pozwala nam to dostosować indywidualną strategię do każdej prowadzonej sprawy. Każdy z naszych wierzycieli może mieć kontakt z prowadzącym Kancelarię Michałem Starzyńskim, co odróżnia nas także od innych Kancelarii Windykacyjnych. Nasza siedziba jest w Lublinie, a nie np. jak co niektóre firmy windykacyjne w raju podatkowym. Prowadzimy działania terenowe na terytorium całej Polski, a w razie potrzeby także Europy. Ponadto nasza forma prowadzonej działalności to JDG, co odróżnia nas od wielu firm mających formę spółek i nie zważających na opinię niezadowolonych wierzycieli. 

Reasumując: 

Dzięki naszemu know-how windykacyjnemu od ponad 12 lat funkcjonujemy na rynku windykacyjnym. Wysoka efektywność, doświadczenie i szybkość działań powoduje, 
że pomogliśmy już wielu Wierzycielom odzyskać swoje pieniądze. Jeżeli mają Państwo problem z odzyskaniem swoich środków od dłużnika zapraszamy do kontaktu. 
Czas to pieniądz – Państwa pieniądz. 

Kontakt

Kancelaria Detektywistyczno-Windykacyjna MS
Michał Starzyński

Wyśrodkuj mapę

NIP 7123228804
Regon 061029364

Polityka Prywatności